Oferta farb do drewna - Farby do drewna Kraków - co zagraża drewnu?

  • 0
Farby do drewna

Farby do drewna

Drewno to wspaniały materiał stosowanym w budownictwie i wykańczaniu wnętrz. Jednak naturalne pochodzenie naraża go na wiele czynników atmosferycznych jak i biologicznych. W naszych sklepachw Krakowie i Skawinie znajdziecie państwo produkty, pozwalające zabezpieczyć i ochronić drewno od wszelkich możliwych czynników, a przy zastosowaniu odpowiednich metod, uzyskać wieloletnią ochronę. Poniżej pragniemy przedstawić co wpływa na niszczenia drewna. Jakie farby do drewa i impregnaty należy zastosować aby chornić je na lata.

Wybór produktów i metod zabezpieczenia drewna wpływa na trwałość jak i efekt ostateczny. Inne zabezpieczenie jest deski tarasowej, inaczej należy malować drewniane okna i drzwi a jeszcze innych produktów należy użyć do malowania fasad drewnianych. W naszych sklepach z farbami w Krakowie i Skawinie doświadczony personel pomoże wybrać najlepszy system malarski. Jednak dla tych z Państwa, którzy już teraz chcą dowiedzieć się więcej zachęcamy do przeczytania artykułu.

Zagrożenia drewna

farby do drewna

farby do drewna

Wachania temperatury wpływają na wilgotność drewna, a tym samym na proces pęcznienia i kurczenia się, który może prwodzić do jego mechanicznych uszkodzeń.

farby do drewna

farby do drewna

Zamiana zawarości wody w drewnie powoduje, że drewno pęcznieje lub kurczy się. Gdy ma to miejsce często i szybko, może powdować pęknięcia, które niszczą walory estetyczne drewna i osłabiają jego strukturę. Jeżeli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone, mogą stanowić miejsce gdzie zacznie się szybciej niszczyć. Dodatkowo wysoka zawartość wody w drewnie sprzyja rozwojowi atakujących grzybów.

farby do drewna

farby do drewna

Grzyby powodują rozkład drewna i zmieniają jego wygląd (sinizna). Niezabezpieczone i zawilgocone drewno stanowi doskonałą pożywkę dla grzybów. W zależności od ich gatunku proces degradacji będzie przebiegał w różnym tempie. Jednak efekt końcowy będzie ten sam - elementy drewniane ulegną zniszczeniu i będą wymagała wymiany.

farby do drewna

farby do drewna

Promieniowanie UV niszczy ligninę w drewnie, która jest składnikiem łączącym kmórki drewna i jej działanie można prównać do cementu w murze. Niepołączone komórki zaczynają się kruszyć, przez co osłabiają powierzchnię i strukturę. Składniki chemiczne powstałe po rozkładzie ligniny stanowią również pożywkę dla grzybów.

farby do drewna

farby do drewna

Owady żerujące w drewnie atakują zarówno drewno suche, jak i wilgotne, stosowane wewnątrz i na zewnątrz. Drążąc otwory, bardzo mocno osłabiają drewno co w skrajyn przypadakach wymusza wymianą zniszczonych elementów.

X

W serwisie farbygalanty.pl oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów.
Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w zamknij.
Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

*Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne.